Kontakt SalesTeam Referencie O tréningu Ponuka Otvorené tréningy Certifikáty Poradenstvo Teambuilding Pripravujeme pre Vás
Home page SalesTeam.sk
"Nevieme čo nevieme."

Ako sme prežili ,,Medzi nebom a zemou“

Ako všetci vieme vo vrcholovom vedení našej spoločnosti na Slovensku došlo k výmene stráži. Miestom stretnutia skupiny manažérov z vedenia spoločnosti sa stalo mestečko Bojnice z jeho krásnym zámkom.
Rozhodli sme sa klasiku – teda vzájomné sa spoznávanie na meetingu a počas prezentácií, oživiť a doplniť ešte niečím netradičným. Niečím, čo by nám umožnilo spoznať jeden druhého aj v iných situáciách a polohách ako máme možnosť zažívať pri plnení si každodenných pracovných povinností. Preto sme rozhodli za pomoci spoločnosti SalesTeam SK, s.r.o. vložiť do nášho bohatého programu aj zážitkovú časť.
Centrum zážitku sa pre nás stal na niekoľko hodín areál letiska Aeroklubu Prievidza. Už pohyb okolo nás bol pre nás bežných smrteľníkov netradičný. Lietadlá vzlietajúce a pristávajúce boli akési menšie ako sme bežne zvyknutí z Heathrow alebo iných našich služobiek. Z niektorých dokonca vyskakovali ľudia a potom strašne kričali. Vtedy sme ešte nevedeli, či to bolo od strachu alebo od nadšenia. Ale počuli sme ich po otvorení padáku až na rodnú matičku zem. Niektoré lietadlá zase vôbec, ako na truc nepoužívali motor, ale len potichučky plachtili a aj takmer nehlučne pristávali. A tak sme pomaličky boli zvedaví, čo z tohto sveta zážitkov je pre nás pripravené ?
Tričká a šiltovky do ktorých sme sa navliekli už v hotely nás rozdelili do súťažných družstiev. Po príchode na letisko, privítaní a po predstavení programu a spôsobu zápolenia medzi družstvami sme sa rozpŕchli na rôzne stanovištia.
Žltý sa v sprievode koňa a na ňom peknej, mladej krasojazdkyne odobrali do blízkeho jazdeckého areálu. Tu začali zbierať body v teste starostlivosti o koňa a jeho priameho predvedenia. Nebáli sa mu zdvihnúť nohu, vyčistiť kopytá, vykefovať...ho... Potom prišlo na rad krotenie a ovládania koňa na pripravenej dráhe. Každý z nás musel prilákať koňa vo voľnej ohrade k sebe. Potom mu nasadiť ohlávku a previesť ho rôznymi prekážkami. Možno to niektorí neviete, ale kôň veľmi starostlivo zvažuje či poslúchne neznámeho vodcu a prejde hoci len po doskách voľne položených na zemi. Nohy sú odjakživa jeho najzraniteľnejšou časťou tela a preto si ich chráni a bojí sa o ne. No a zacúvať s týmto 600 kilovým kolosom to už je zážitok.

Na záver sme absolvovali skúšobnú jazdu priamo na chrbte tohto majestátneho zvieraťa. S koňmi boli už od pradávna spojené bojové výpravy jazdcov, tak sme si vyskúšali svoje strelecké umenie streľbou z luku na cieľ (nie na konkurentov). Organizátori tvrdili že aj tento cieľ bol SMART... môže byť...?
Keďže nám názov akcie napovedá, že sa budeme nachádzať niekde medzi nebom a zemou žltých sme zatiaľ nechali len v minimálnej výške, asi tak na výšku súčtu konskej nohy a hrúbky konského trupu nad zemou.
Zelený (POZOR! Tu sa nachádza aj náš nastupujúci najvyšší) sa od zeme nedostlali príliš vysoko, ale keby sme sa pozreli na výškomer tak nadmorská výška bola o nejakú tú stovečku viac. Doviezli sa totiž na úpätie pohoria Magura na štart 20 kilometrovej poľno - horskej túry na pravých nefalšovaných horských bicykloch.
Po preliatí značkového nápoja podľa vlastného výberu do bicyklových fliaš bolo družstvo pripravené vyraziť (pre úplnosť bol na výber tento sortiment Bonaqua, Coca-Cola light, Coca-Cola, Nestea).
V okolí trasy žijú aj pravé slovenské medvede hnedé.. No a v tomto čase ich ešte možno stretnúť aj z potomstvom, čo priamo úmerne dokáže zvýšiť adrenalínovú úroveň akcie. Dokonca v niektorých prípadoch aj rýchlosť pedálovania.
Mapu trasy a výškový profil trasy dostalo každé družstvo v brožúre akcie. Človek nikdy nevie ako by mohlo dopadnúť niekoľkodňové hľadanie strateného oddielu top manažérov Coca-Coly. A zvlášť keď Dan mal už svoje kancelárske potreby (grafy, kalkuličku a Power Point) pobalené v škatuliach a jeho nástupca by sa stratil niekde v horách? Vedenie by ostalo bez vedenia.
Aby družstvá dostali ochranu a trafili do cieľa organizátori sa rozhodli prideliť skupine šerpu, sprievodcu vybaveného lekárničkou, znalosťou cyklistiky a miestnych pomerov. Pracovne sme ho volali Mišo. Tak ho volajú všetci koho na bicykli sprevádza.
Na údolnej stanici vleku miestneho lyžiarskeho strediska Poruba, kadiaľ naša trasa viedla bolo samozrejme všetko krásne červené ako sa na slušné stredisko patrí. Z pre nás neznámych dôvodov však vlek nepremával a tak sme nemali šancu sa v miestnom podniku osviežiť. Preto nám neostávalo nič iné ako si urobiť prestávku pri malej lesnej studničke. Chceli sme vyskúšať kvalitu jej vody, pretože v oblasti nápojov sme naozaj odborníci. Nebolo to však také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdalo. Strážil ju dravý vták z chlapcom v odeve, aký je už pár storočí nemoderný.
Keďže vo vyjednávaní a v odvahe vynikáme, nezľakli sme sa. Dohodli sme sa, že ak dravca skrotíme a privoláme k sebe na ruku budeme môcť vodu zo studničky ochutnať. Dravec lietal ako sme my pískali. Avšak pri ostaných družstvách dravec už mal asi stráženia dosť. Občas si odletel polietať do voľnej prírody niekde v oblasti ,,Medzi nebom a zemou“. Ešteže mal na nohe vysielačku a chlapec z minulosti si ho vyhľadal a privolal späť k sebe do služby.
Partia ktorá ostala na letisku, tak tá sa dostala naozaj k tomu skutočnému nebu. Pohybovala sa celý čas ,,Medzi nebom a zemou“. Neváhali a vkladali plnú dôveru do ľudí, ktorí sa v tomto priestore už nejakú tú dobu orientujú a preto sa im hovorí piloti. Majú dokonca na to aj oficiálne ,,papiere,,.
Tandem piloti si jednotlivých účastníkov pripútavali k svojim telám a nastupovali s nimi do lietadla typu Cessna 182. Potom vzlietli a stúpali až do výšky troch kilometrov, čo im trvalo aj pol hodinku. Ako sme zistili tandem piloti patria do skupiny ľudí, ktorí sa síce v lietadlách radi odvezú, ale veľmi dlho im to radosť nerobí. Oni totiž neradi pristávajú. Preto sa rozhodli z lietadla vyskočiť či sa to už nám ich pasažierom páčilo alebo niektorým možno aj menej. Keď sme si vyskúšali ako je ponáhľať sa na zem 200 kilometrovou rýchlosťou pokúsili sa zachrániť nám život otvorením padáka. Čuduj sa svete, otvoril sa všetkým. Bolo počuť veľký krik po celej oblohe. Asi sa tam hádali kto ten padák lepšie uriadi. Každý kto skočil získal drahocenné body do celkového hodnotenia. A okrem toho aj záznam na CD a DVD, aby si mohli pozrieť ako sa pri tomto športovom výkone tvárili a ukázali aj ostaným, že nie sú padavky aj keď to dokázali ,,padaním“.
Piloti vetroňov a motorových lietadiel, tak Tí sú zase z úplne iného cesta. Tí sa na zem až tak veľmi neponáhľajú. Aj keď spoločne žijú bok po boku na letisku Aeroklubu v Prievidzi majú úplne opačný názor čo sa lietania týka ako tandem piloti. Tí sú skalopevne presvedčený, že lietadlo ktoré letí sa za žiadnych okolností neopúšťa. Tak vraj môže urobiť len vzduchomchladený ... parašutista. A tak sme si vyskúšali aj to ako vládnu týmto strojom vo vzduchu oni. Na dvojmiestnom vetroni L 23 so super menom Super-Blaník sme si pozreli zem hore aj dole hlavou pri rýchlosti aj nad 200 km/h.
Vyskúšali sme aj ako sa vie vetroň potichučky kĺzať po oblohe. Na výlet do hôr a dolín pohoria Malej Fatry sme sa vybrali zase na motorovom lietadle WT 9 Dynamic, ktoré sa vyrába priamo na letisku v Prievidzi.
S Coca-Colou ho spája to, že ho poznajú priaznivci lietania na všetkých 5 kontinentov sveta, kam sa vyváža. Počas letu sa nám podarilo niekedy vypátrať našu skupinku cyklistov a vykonať kontrolné prelety nad nim. Len kvôli kontrole, či do pedálovania dávajú všetku silu a energiu.
Obe skupiny pilotov spája však jedno heslo ,,Hore si a dole musíš...!“.

Aby každý z nás mal možnosť vychutnať si všetky lahôdky, ktoré nemáme možnosť skúsiť kedykoľvek, tak sa všetky družstvá v jednotlivých aktivitách vystriedali. Po spočítaní bodov bolo možné vyhlásiť výsledky súťaženia ,,Medzi nebom a zemou“.

Vyhrali všetci, ktorí neváhali a odhodlane sa zúčastnili. Niektorí určite vyhrali aj sami nad sebou. ...ale hlavne si aktívne oddýchli, na chvíľku zabudli na všetky starosti, ktoré ponechali tam dole na zemi. Vyskúšali sme si ako je to byť ,,Medzi nebom a zemou“.

,,Medzi nebom a zemou“ pre Coca-Cola Bavereges Slovensko s.r.o. pripravila SalesTeam SK, s.r.o. v spolupráci s letiskom Aeroklubu Prievidza

Fotogaléria k referencii

Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail

Štatistika

Referencie

Štatistika 2008
Referencie na spoločnosť SalesTeam SK s.r.o. so štatistickými údajmi pre rok 2008
Ako sme prežili ,,Medzi nebom a zemou“
Ako sme prežili ,,Medzi nebom a zemou“Miestom stretnutia skupiny manažérov z vedenia spoločnosti sa stalo mestečko Bojnice z jeho krásnym zámkom. Rozhodli sme sa klasiku oživiť a doplniť ešte niečím netradičným
Sales, Teambuilding, Key accounts
www.aeroklub-prievidza.sk www.zoskok.sk www.aerospool.sk www.ezisk.sk www.aquila www.impuls.sk www.webcreative.info www.hotelsite.sk www.kormanakproduction.sk www.ipaslovakia.sk www.artcomm.sk Koučovanie, psychoterapia, vzdelávanie - kurzy a školitelia na SCAN.SK
Created by WebCreative.info © 2010 - 2019 All rights reserved.